Дома Фудбал Репрезентации Перу го победи Бразил и му ја прекина долгата низа без пораз

Перу го победи Бразил и му ја прекина долгата низа без пораз

Пријателски натпревар синоќа одиграа репрезентациите на Бразил и Перу, а победа оствари Перу со 1:0.

Финалистите во Копа Америка одиграа добар натпревар, а на крајот минимална победа оствари репрезентација на Перу.

Единствениот погодок беше постигнат во 85. минута кога после центаршутот од слободен удар, гол постигна Луис Абрам.

Со овој пораз беше прекината долгата низа на Бразил од 17 натпревари без пораз. Последниот пораз, пред овој, го забележаа од Белгија во четвртфиналето на минатогодишното СП.

Така Перу барам малку се освети на Бразил за поразот во финалето на Копа Америка.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Видео: „Граѓаните“ во шок, „ѓаволски“ добро полувреме на Јунајтед

Манчестер Јунајтед го одигра најдоброто полувреме оваа сезона и има висока предност од 2:0…