Дома Фудбал Перез има една глема желба ако замине Зидан

Перез има една глема желба ако замине Зидан

Зинедин Зидан ќе се обиде до крајот на сезоната да ја освои титулата во Ла Лига, а доколку тоа не се случи, тогаш Французинот би можел да го напушти кормилото на Реал Мадрид.

Претседателот на „кралевите“, Флорентино Перез размислува за неговиот следен чекор, односно бара замена за францускиот тренер.

Италијанските медиуми објавија дека Перез веќе избрал нов тренер за „кралевите“ ако си замине Зидан, а изборот паднал на Масимилијано Алегри, кој долги години доминираше во Италија со Јувентус.

Алегри долго време е желба на Перез, а наводно договор меѓу двете страни веќе е постигнат и се чека само исходот од оваа сезона.

Италијанецот веќе две години е без работа, па се поврзуваше со многу гиганти, но сепак реши да не преземе ниту еден од нив и да почека идеална шанса за работа, а токму тоа може да му го понуди шпанскиот гигант.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

ЕУРО анализа: Италија – Велс, двата тима ќе ротираат, но домаќинот повторно е голем фаворит

Италија е веќе сигурен патник во следната фаз аод групата А, додека Велс со четири бода за…