Дома Топ вести Паулиста ги загуби нервите и кpвнички го шутна Винисиус 🎥

Паулиста ги загуби нервите и кpвнички го шутна Винисиус 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Реал Мадрид вчера ја победи Валенсија со 2:0, а по овој натпревар најмногу се зборува за потегот на дефанзивецот на Валенсија, Габриел Паулиста.

Винисиус беше во продор, а Паулиста намерно го шутна и заслужи црвен картон. Винисиус беше бесен на таквиот потег и тргна да се пресмета со него по направениот прекршок.

Ниту тренерот на Валенсија, Воро Гонзалес по мечот не криеше дека Паулиста погреши.

„Паулиста го изгуби разумот во дуелот со  Винисус, го направи тоа во очај. Вакво нешто повеќе не смее да се случи. Ќе морам да разговарам со него“, изјави Воро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…