Дома Фудбал Англија Официјално: Тотенхем има нов тренер!

Официјално: Тотенхем има нов тренер!


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Tимот на Тотенхем денес потврди дека Ангелос Постекоглу е нов тренер на првата екипа.

Австралиецот со грчко потекло со Тотенхем потпиша договор на четири години откако претходно успешно работеше во Селтик. Постекоглу кариерата ја започна со освојување на шампионатот во Австралија, а потоа беше и селектор на оваа земја од 2013-та до 2017-та и ги одведе на Мундијалот во Бразил (2014).

Успеа да ја освои и Џеј Лигата со Јокохама, а потоа пристигна во Шкоетска. Од 2021 година со Селтик освои две шампионски титула, ФА Куп и Лига куп.

Тотенхем има сезона за заборав во која остана без пласман во европските натпреварувања, па така јасно е дека го чека тешка задача, посебно ако тимот остане без Хари Кејн со оглед на тоа дека се најавува негово заминување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…