Дома Фудбал Италија Официјално: Серхио Ромеро има нов клуб

Официјално: Серхио Ромеро има нов клуб

Аргентинскиот голман Серхио Ромеро на крајот на минатата сезона го напушти Манчестер Јунајтед.

Ромеро претходните шест години ги помина во Манчестер Јунајтед каде што ја имаше улогата на резервен голман. Овој 34-годишен Аргентинец изминатото лето го напушти „Олд Трафорд“ откако му истече договорт и немаше понуда за продолжување на соработката.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Се очекуваше Ромеро пред почетокот на сезоната да пронајде нов клуб, но тоа не се случи. Три месеци беше без клуб, а сега потпиша договор со Венеција од Серија А. Италијанскиот фудбал за него не е непознат затоа што го носеше дресот на Сампдорија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…