Дома Фудбал Италија Официјално: Салемакерс во Милан до 2026 година

Официјално: Салемакерс во Милан до 2026 година

Белгискиот репрезентативец Алексис Салемакрес стави потпис на нов договор со Милан и се обврза на верност до 2026 година.

22-годишниот фудбалер во Милан пристигна од Андерлехт во јануари 2020 година и веднаш се наметна во првиот тим на Пиоли.

Актуелниот договор на Салемакерс истекуваше во 2024 година, но Милан го награди за добрите партии со нов, побогат договор.

„Милан со задоволство може да соопшти нов договор со Алексис Салемакерсс до 30 јуни 2026“, соопштија „росонерите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…