Дома Фудбал Англија Официјално: Нов потпис во Арсенал

Официјално: Нов потпис во Арсенал

Tимот на Арсенал денес потпиша нов договор со одличниот напаѓач Габриел Мартинели.

Само два дена откако уште еден тинејџер Букајо Сако се договори со клубот за продолжување на соработката денес е потврден и договорот на 19 годишниот Бразилец Мартинели.

„Многу сум среќн што Габи потпиша нов договор со нас. Многу е талентиран и не импресионираше со своите игри. Едвај чекаме да се врати спремен и да го следиме неговиот развој“, изјави менаџерот на Арсенал, Микел Артета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Гасперини: Ни се случи она што го зборуваше Мурињо

Стратегот на Аталанта Џампиеро Гасперини призна дека го боли поразот од ПСЖ кој неговата е…