Дома Фудбал Англија Официјално: Ливерпул со фантастично видео го претстави Алкантара🎥

Официјално: Ливерпул со фантастично видео го претстави Алкантара🎥

Трансферот на Тиаго Алакнатара во Ливерпул денес и официјално беше потврден од клубот од „Енфилд“.

Алканатара пристигна на „Енфилд“ од Баерн Минхен за 30 милиони евра и потпиша 5-годишен договор со „црвените“.

Шпанскиот репрезентативец ќе биде трет најплатен фудбалер во тимот, веднаш после Ван Дајк и Салах, а го избра дресот со број 6.

„Долго време чекав, пресреќен сум што дојде и тој ден, што денеска сум со вас. Во кариерата секогаш се борам за истото, да победувам и да освојувам трофеи, дојдов во Ливерпул за да освојувам трофеи“, изјави Тиаго.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Малдини по победата против Рома соопшти одлични вести за навивачите на Милан

Ретко кој очекуваше дека после пет кола Милан ќе биде лидер во Серија А и тоа со само два …