Дома Трансфер зона Официјално: Елмас доби соиграч од Манчестер Јунајтед

Официјално: Елмас доби соиграч од Манчестер Јунајтед

Aксел Туанзебе е нов фудбалер на Наполи.

Туанзебе пристигнува во Неапол на позајмица од Наполи, а тимот од под Везув ќе плати 600.000 евра. Сепак, во Наполи нема да имаат опција да го откупат на крајот од сезоната.

24-годишниот фудбалер има договор со Манчестер Јунајтед до 2023 година и во него има опција да го продолжи за дополнителна една година.

Туанзебе е дефанзивец, а до сега дури три пати беше на позајмица во Астон Вила.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила доведе големо засилување од 45 милиони евра

Завршен е првиот трансфер на звучно име во англиската Премиер лига за следната сезона. Бра…