Дома Македонски спорт Мак баскет Официјално: Драган Бајиќ е новиот селектор на кошаркарите

Официјално: Драган Бајиќ е новиот селектор на кошаркарите

Раководството на кошаркарската федерација на Македонија денес птоврди дека Драган Бајиќ ќе биде новиот селектор на македонскиот национален тим.

Бајиќ беше претставен на денешната прес-конференција, а на новинарите беше поделена биографија со најголемите успеси на новиот шеф на стручниот штаб на црвено-жолтите.

Станува збор за стратег кој е познат по жестоките тајмаути кога знае да биде бесен на своите играчи. Досега никогаш не бил во функција на селектор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Сити се уште во трката за потписот на Меси, познати деталите!

Можноста Манчестер Сити да го привлече Лионел Меси се уште е актуелна, пренесуваат медиуми…