Дома Фудбал Англија Официјално: Дербито Јунајтед – Ливерпул нема да се одигра денеска

Официјално: Дербито Јунајтед – Ливерпул нема да се одигра денеска

Претставниците на Премиер лигата, Манчестер Јунајтед и Ливерпул објавија дека се договориле денешеното дерби на Олд Трафорд да биде одложено.

За тоа кога ќе се одигра натпреварот се уште нема информации.

Да потсетиме, натпреварот не започна поради протестите на навивачите на Манчестер Јунајтед кои денеска влегоа на Олд Трафорд пред натпреварот со Ливерпул и со тоа ги продолжија протестите против сопствениците на клубот – семејството Глејзер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Aсенсио и закажа на Шпанија меч за златото со Бразил! 🎥

Репрезентацијата на Шпанија псоле продолженија ја победи Јапонија (0:1) и ќе игра во финал…