Дома Топ вести Официјално: Бензема претставен во Ал Итихад

Официјално: Бензема претставен во Ал Итихад

Шампионот на Саудиска Арабија и официјално денес го претстави Карим Бензема, кој потпиша 3-годишен договор.

Бензема реши да го напушти Реал Мадрид после 14 сезона и не можеше да каже не на богатата понуда од Саудиска Арабија.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Ал Итихад со видео го претстави 35-годишниот Французин, кој за три години ќе заработи 400 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Дортмунд

Манчестер Јунајтед е силно заинтерсиран за ѕвездата на Борусија Дортмунд, Дониал Мален на …