Дома Топ вести Официјално: Бензема го напушта Реал Мадрид

Официјално: Бензема го напушта Реал Мадрид


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Тоа што се најавуваше изминатите денови, сега доби официјална потврда – Карим Бензема го напушта Реал Мадрид.

„Кралскиот“ клуб со официјално соопштение потврди дека Бензема денес ќе го напушти клубот и му се заблагодари за се што направил за клубот.

Французинот одби да го продолжи договорот со Реал откако доби богата понуда од Саудиска Арабија. Тој кариерата ќе ја продолжи во Ал Хилал, каде за две години ќе заработи 400 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…