Дома Фудбал Останато Официјално: Ал-Сад го промовираше наследникот на Чави

Официјално: Ал-Сад го промовираше наследникот на Чави

Фудбалскиот клуб Ал-Сад денес и официјално го претстави тренер Хави Герсија.

Шпанецот ја предводеше Валенсија во сезоната 2020/21, а претходно ги водеше Вотфорд, Рубин Казан, Малага, Осасуна, Алмерија, додека на самиот почеток ги тренираше Виљареал Б и Кадиз.

Гарсија беше отпуштен од Валенсија минатата сезона откако заврши на 14. место.

Тој ќе го наследи Чави Ернандез кој после две ипол години и осум освоени трофеи го напушти Ал-Сад за да седне на клупата на Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…