Дома Фудбал Репрезентации Откриен дресот со кој Србија ќе игра на Мундијалот во Катар 📸

Откриен дресот со кој Србија ќе игра на Мундијалот во Катар 📸

На социјалните мрежи денес се појави дресот со кој најверојатно Србија ќе игра на Светското првенство во Катар.

Официјалното претставување на дресот наскоро треба да следи, а сега „Footy headlines“ објави како тој би можел да изгледа. На дресот на Србија ќе доминира црвената боја со златни детали.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Роналдо: Да не беше Спортинг ќе работев во Мекдоналдс, морам да се оддолжам на тој клуб

Додека се шпекулира каде Роналдо би можел да игра во следната сезона, тој самиот откри во …