Дома Фудбал Англија Онана со одбрана на сезоната🎥

Онана со одбрана на сезоната🎥

Кристикуваниот голман на Манчестер Јунајтед ја изведе една од најдобрите одбрани сезонава во Премиер лигата.

Во дерито на Манчестер гостите имаат предност на полувреме од 0:1, а најзаслужен што водството не е поголемо е токму Онана.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во последната минута од првиот дел Халанд шутираше со глава, а Онана со фантастична интервенција го спаси голот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Борусија Дортмунд ослабена во реваншот против Атлетико Мадрид

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Себастијан Але ќе го пропушти реваншот од четвртфиналето …