Дома Видео Одличен гол на Вела, коментаторот „паѓаше“ во транс 🎥

Одличен гол на Вела, коментаторот „паѓаше“ во транс 🎥

Карлос Вела постигна одличен гол за Лос Анџелес во дуелот против Солт Лејк Сити.

Вела е еден од најдобрите фудбалери во МЛС лигата и продолжува да игра во одлична форма. Сега 32 годишниот фудбалер од тешка позиција успеа да го матира голманот, а слушнете ја само реакцијата на коментаторот на натпреварот.

Ќе споменеме дека претходно во натпреварот Вела не реализираше пенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…