Дома Фудбал Одегард уште на првиот тренинг во новиот клуб „посрамоти“ соиграч (ВИДЕО)

Одегард уште на првиот тренинг во новиот клуб „посрамоти“ соиграч (ВИДЕО)

Реал Мадрид пред неколку дена го испрати талентираниот Мартин Одегард на позајмица во Реал Сосиедад.

„Кралевите“ 20 годишниот Одегард го доведоа уште во 2015 година од Стромгест за 2.8 милиони евра и го испратија во својот втор тим.

Одегард потоа во 2017 година беше испратен на позајмица во Херневен, а минатата сезона исто така беше позајмен но во Витесе и одигра навистина добро.
За Витесе Одегард одигра вкупно 39 натпревари постигна 11 голови и запиша 12 асистенции.

Неодамна се врати во Реал Мадрид, а наредната сезона ќе ја помина во Реал Сосиедад. Тој веќе тренира со својот нов тим, а на првиот тренинг со еден одличен потег „посрамоти“ свој соиграч.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Сити спрема пречек за Ливерпул – шпалир за шампионот

Минатогодишниот шампион Манчестер Сити вечерва го пречекува новиот шампион во Премиер лига…