Дома Видео Одбраната на Јувентус не му може ништо на момчето од 126 милиони евра

Одбраната на Јувентус не му може ништо на момчето од 126 милиони евра

0

Атлетико Мадрид и Јувентус играат пријателски натпревар, а шпанскиот клуб води со 2:1.

Иако Старата дама беше подобар тим на теренот, клубот од Мадрид поведе во 24. минута кога Трипие упати центаршут во шеснаесетникот, а Феликс со одличен волеј удар погоди за 1:0.

Јувентус само пет минути подоцна изеднчи со голот на Сами Кедира, но четири минути подоцна Феликс постигна уште еден мајсторски погодок за ново водство на Атлетико.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ливерпул го потпишува најскапиот спонзорски договор во Премиер лигата

Европскиот шампион Ливерпул наскоро ќе потпише рекорден спонзорски договор во Премиер лига…