Дома Луд Спорт Ова не е за црвен картон, ова е за во затвор🎥

Ова не е за црвен картон, ова е за во затвор🎥

Во африканската Лига на шампиони беше виден еден од најбруталните стартови на фудбалските терени.

Голманот на Ал Итихад, Муад Алафи со вистинки карате удар го удри директно во глава противничкиот играч, старт кој изгледаше застрашувачки.

Судијата веднаш му покажа црвен картон, но голманот сигурно заслужува поголема суспензија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Рангник ја носи ѕвездата на Лајпциг на „Олд Трафорд

Манчестер Јунајтед покажува сериозен интерес за напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, пр…