Дома Луд Спорт Ова дете е хит: Навива заедно со „најлудите“ навивачи🎥

Ова дете е хит: Навива заедно со „најлудите“ навивачи🎥

Фудбалот во Аргентина е издигнат на ниво на „религија“, а ова видео само го потврдува тоа.

Навивач на Бока го носи својот син на трибината со најжестоките навивачи на аргентинскиот гигант.

Страсното навивање на малиот и неговата љубов кон клубот стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Голема трагедија: Најмалку 174 лица загинаа на стадион во Индонезија 🎥

Трагедијата се случи по фудбалскиот меч на двата најголеми клубови во Индонезија, откако д…