Дома Топ вести Обамејанг се сели во Серија А

Обамејанг се сели во Серија А


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Пјер Емерик Обамејанг ова лето пристигна во Челзи од Барселона, но сигурно нема долго да се задржи.

Тој дојде во Челзи по барање на Тухел и не добива голема минутажа кај Потер, па сака да ја промени средината на крајот на сезоната.

Интерес за него покажуваат италијанските гиганти Милан, Интер и Јувентус кои сакаат да ја искористат ситуацијата и да го доведат во своите редови.

Обамејанг на лето влегува во последната година од договорот, па Челзи е спремен да го пушти за само 5 милиони фунти.

Напаѓачот е спремен да се врати во Серија А, каде ја започна својата кариера, па останува да видиме кој ќе ја добие битката за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…