Дома Топ вести Нов скандал во Барселона: Бартомеу платил агенција да ги оцрни Меси и останатите!?

Нов скандал во Барселона: Бартомеу платил агенција да ги оцрни Меси и останатите!?

Денес шпанските медиуми објавија скандалозни информации поврзани за претседателот на Барселона Жозе Марија Бартомеу.

Бартомеу според нивните информации во 2017 година платил агенција која креира мислење на социјалните мрежи за да ги оцрни Меси, Пике, Чави, Гаврдиола и останатите со цел да си го „обели“ својо образ, а да ги нападне останатите членови.

Наводно членови на Каталонците потврдиле дека била ангажирана агенција на која и била платено милион евра.

Засега повеќе информации нема, но ако ова се покаже како точно ова ќе биде нов голем скандал кој ја погодува Барселона во краток период после оној во кој во јавен кофликт влегоа Меси и Абидал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Бизарно објаснување: Во Белорусија се игра фудбал затоа што ако се плашиш од корона, не си машко!

Белорусија е една од ретките земји во светот и единствена во Европа каде што се игра фудба…