Дома Фудбал Нов проблем за Анчелоти пред полуфиналето

Нов проблем за Анчелоти пред полуфиналето


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Постои голема веројатност напаѓачот Марко Асенсио да го пропушти денешниот меч на Реал Мадрид во полуфиналето од Светското клупско првенство.

Според „Марка“, Асенсио сигурно ќе го пропушти мечот со Ал Ахли бидејќи чуствува болки во десната нога.

Уште на вчерашниот тренинг стана јасно дека Асенсио има лесна повреда, сепак некои медиуми твреа дека Шпанецот ќе биде спремен за игра.

Ова е додатен проблем за Анчелоти, кој поради повреда нема да може да смета на Куртоа, Азар, Милитао и Бензема.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…