Дома Фудбал Репрезентации Ново ремек-дело на Салах: Погоди директно од корнер (видео)

Ново ремек-дело на Салах: Погоди директно од корнер (видео)

0

Мохамед Салах не игра на посакуваното ниво во оваа сезона во Премиер лигата, но денес повторно ја воодушеви фудбалската јавност.

Ѕвездата на Ливерпул постигна гол директно од корнер на мечот против Свазиланд и покажа дека само прашање на време е кога ќе влезе во препознатливата форма.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Ливерпул бил спремен да го пушти, но Салах кажа НЕ на две мега понуди

Најголемата ѕвезда на Ливерпул, Мохамед Салах одбил две мега понуди за трансфер ова лето о…