Дома Македонски спорт Мак ракомет Ново звучно име во Автокоманда: Металург доведе среден бек!

Ново звучно име во Автокоманда: Металург доведе среден бек!

Tимот на Металург ја пополни дупката на средната бековска позиција и во своите редови го доведе репрезентативецот на Босна, Марко Тарабокија.

Тарабокија е уште едно звучно име од европскиот ракомет кој доаѓа во Автокоманда. Во последната сезона тој го носеше дресот Чурго во Унгарија. Најголемиот успех во кариерата го имаше кога од 2015 до 2019 го носеше дресот на Висла Плок.

Покрај споменатите два клуба Тарабокија во кариерата настапуваше уште за Азоти Пуави, Марибор и ППД Загреб.

Ќе потсетиме претходно Металург се засили со Златко Хорват, Бранко Канкараш, Момир Рниќ…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Томовски: Разликата не е реална, Словенија ги казни грешките

Македонија со висок пораз од Словенија (31:21) ја отвори втората фаза од Мундијалот во Еги…