Дома Македонски спорт Мак ракомет Нови термини: Вардар ќе има две тешки гостувања во три дена

Нови термини: Вардар ќе има две тешки гостувања во три дена

Вардар доби нови датуми за натпреварите против ПСЖ и Порто на гости.

„Црвено-црните“ тие два натпревари ќе ги одиграат само во три дена. Прво на 1. декември ќе гостуваат кај ПСЖ, а на 4. Ги чека гостување кај Порто.

Натпреварот помеѓу ПСЖ и Вардар прво беше одложен поради позитивни случаи на Ковид-19 во Вардар. Ќе потсетиме Вардар треба да добие датуми за натпреварот со Елверум во Скопје и Пик Сегед во Унгарија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Чупиќ го напушта Вардар и се враќа во Загреб по 14 години?!

Хрватскиот ракометар Иван Чупиќ пред пет години дојде во Вардар и од тогаш е еден од најва…