Дома Фудбал Нови проблеми за Хамес Родригез

Нови проблеми за Хамес Родригез

rodrigez

Во Реал Мадрид се загрижени после информациите дека Хамес Родригез заработил повреда на коленото за време на репрезентативната акција.

Наводно, медицинскиот тим на колумбијската репрезентација веќе го контактирал Реал поради повредата на офанзивецот.

Следниот чекор ќе бидат деталните прегледи за да се утврди тежината на повредата. Прегледите би требало да бидат направени во Мајами, во следните денови.

Она што е сигурно е дека Родригез нема да игра на следниот натпревар за Колумбија, против Перу.

Инаку, Хамес неодамна ги надмина проблемите поради кои беше надвор од теренот неколку недели, а поради повреда имаше пауза и во првата половина на септември.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Погледнете каков пенал доби Манчестер Јунајтед против Астон Вила (ВИДЕО)

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вчера ја победија Астон Вила на гости со убедливи 0:3 во…