Дома Фудбал Репрезентации Новиот селектор ги шокираше Шпанците: Не повика 15 фудбалери кои беа на Мундијалот!

Новиот селектор ги шокираше Шпанците: Не повика 15 фудбалери кои беа на Мундијалот!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Денес Луис Де Ла Фуенте го објави првиот список откако седна на селекторското столче на шпанската репрезентација и може да се каже дека прилично изненади.

Де Ла Фуенте дојде на местото на Луис Енрике кој си замина по неуспехот на Мундијалот во Катар. Интересно е што на списокот на новиот селектор нема дури 15 фудбалери кои играа на Светското првенство.

Од поголемите изненадувања тука се Хозелу и Давид Гарсија. Потоа Брајан Жил од Севиља, повик добие и Кепа Аризабалага од Челзи, изненадувачки е и враќањето на Иаго Аспас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Сон: Се чувствувам одговорен за отказот на Конте

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Ѕвездата на…