Дома Фудбал Италија Новиот дрес на Рома е ХИТ на социјалните мрежи (фото)

Новиот дрес на Рома е ХИТ на социјалните мрежи (фото)

Актуелната сезона се уште не е завршена и не се знае кога ќе заврши,  но клубовите веќе ги спремаат дресовите за наредната сезона.

 „Footy Headlines“ го објави домашниот дрес на Рома за следната сезона, кој ги воодишеви навивачите.

Овој дрес се разликува од традиционалниот дрес на Рома, па очигледно клубот одлучил да направи промена следната сезона.

Дресот е изработен од „Најк“, а уште сега коментарите на социјалните мрежи се дека Рома направила вистински погодок со дизајнот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…