Дома Фудбал Англија Новинар го изнервира Клоп: Ова е глупаво прашање

Новинар го изнервира Клоп: Ова е глупаво прашање

Ливерпул на драматичен начин загуби од Манчестер Јунајтед со 4:3, а по мечот тренерот Јирген Клоп беше многу нервозен.

Клоп посебно го налути едно прашање на новинарот по мечот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Вообичаено интензитет е второ име на вашата игра, зошто стана толку тешко во продолженијата?“, праша новинарот.

„Ова е глупаво прашање, мора да кажам. Не знам колку натпревари одигравме во последно време, ова е спорт. Разочаран сум поради прашањето, но ти очигледно сметаше дека е добро“, одговори Германецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…