Дома Луд Спорт Нова тактика: Слободен удар со три „живи ѕида“

Нова тактика: Слободен удар со три „живи ѕида“

Фудбалот никогаш не престанува да изненадува, а сега изненадување видовме во натпреварот на женските селекции на Италија и Малта.

Валентина Чернола од Италија изведе интересен и несекојдневен слободен удар против Малта во кој имаше поставено „три живи ѕида“.

Пред голманката на Малта стоеа три Италијанки, потоа четири репрезентативки на Малта кои го сочинуваа вообичаениот жив ѕид и уште четири Италијанки кои беа најблиску до топката.

Во моментот кога Чернола зема залет Италијанките се растрчаа во намера да ги збунат своите противнички. Погледнете како заврши оваа ситуација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Италијанците не престануваат: Таткото на Меси пристигнал на преговори во Милано!?

Во овие моменти изгледа невозможно, но веќе со месеци се шпекулира дека Меси може да ја на…