Дома Фудбал Останато Нова повреда на Нејмар – ПСЖ стравува!

Нова повреда на Нејмар – ПСЖ стравува!

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар нема среќа со повредите во изминатите две години и денес доживеа нова повреда на пријателскиот меч против Нигерија.

Нејмар се најде во стартниот состав на Бразил, но веќе во 12-та минута мораше да го напушти теренот поради повреда.

Нејмар се пожали на болка во бутниот мускул на левата нога и сам побара замена на почетокот на мечот.

Бразилецот веднаш ќе се упати во Франција каде ќе му бидат направени детални прегледи, па ќе се знае колку време точно ќе отсуствува од терените.

Додека ПСЖ стравува за својата ѕвезда, бразилските медиуми тврдат дека сигурно ќе биде надвор од терените неколку недели.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Чудна ситуација во Португалија: Од сред натпревар во карантин!

Португалската лига е првенство во сенка на првите топ 5 првенства, но сепак се следи во Ев…