Дома Фудбал Италија Нова мајсторија на Ибрахимовиќ🎥

Нова мајсторија на Ибрахимовиќ🎥

Златан Ибрахимовиќ иако влезе во 5-та деценија од животот, сепак не престанува да импресионира со своите мајстории.

Златан уште еднаш покажа дека годините за него се само бројка со прекрасниот гол кој го постигна против Џенова.

Уште на самиот старт Ибра го доведе Милан во водство со перфектно изведен слободен удар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Перез: Куртоа е најдобриот голман во светот, а Модриќ повторно може да ја освои „Златната топка“

Лука Модриќ доминираше во финалето на шпанскиот Суперкуп во кој неговиот Реал Мадрид го по…