Дома Луд Спорт Новата ѕвезда на Наполи направи шоу и стана ХИТ🎥

Новата ѕвезда на Наполи направи шоу и стана ХИТ🎥

Наполи се засили со нов централен дефанзивец кој ќе го замени продадениот Калиду Кулибали, а станува збор за корејскиот интернационалец Ким Мин-Жае.

Ким Мин уште од првиот ден стана миленик на навивачите, откако направи вистинско шоу пред новите соиграчи.

По традиција новите играчи треба да се претстават пред соиграчите така што ќе испеат песна, па Ким Мин направи шоу.

Тој се претстави со популарната „Гангам стајл“ и имаше цел перформанс, па стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Паднал договор: Чурлинов се сели во Барнли!

Новинарот Флоријан Плетенбург кој работи за германскиот „Спорт1“ објави дека постигнат е д…