Дома Фудбал Италија „Ниту Халанд, ниту Мбапе немаше да му помогнат на Милан како Ибра!“

„Ниту Халанд, ниту Мбапе немаше да му помогнат на Милан како Ибра!“

Поранешниот фудбалер и директор на Милан, Звонимир Бобан за италијанските медиуми потврди дека помогнал во враќањето на Златан Ибрахимовиќ во тимот.

Ибра пристигна кога Милан беше на најниски гранки, а минатата сезона „росонерите“ завршија на второто место во Серија А и оваа сезона се конкуренти за Скудетото.

„На Бадник ми заѕвони телефонот и ми кажаа дека само што сме потпишале со Златан. Тој е одличен фудбалер и личност која ѝ помогна на екипата. Ниту Халанд, ниту Мбапе немаше да ни помогнат толку многу колку што успеа Ибра. Ќе му бидем благодарен засекогаш“, истакна Бобан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…