Дома Фудбал Лига на шампиони Никој не може да го задржи: ПСЖ нова жртва на Халанд (видео)

Никој не може да го задржи: ПСЖ нова жртва на Халанд (видео)

Ерлинг Халанд продолжи со голетерската серија и постигна два гола за Борусија Дортмунд против ПСЖ.

Младиот Норвежанец ги постигна 9-от и 10-от гол во Лигата на шампиони оваа сезона, а во листата на клубови кои се негови „жртви“ влезе и ПСЖ.

Халанд донесе водство за Дортмунд во 69-та минута, но 6 минути подоцна Нејмар израмни на 1:1. Сепак, Норвежанецот покажа дека е незадржлив и во 77-та минута повторно донесе водство за „милионерите“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ливерпул не сакал да го доведе Мурињо: Неговото однесување не е за Енфилд!

Жозе Мурињо ја воодушеви Европа кога во 2004 година со Порто ја освои Лигата на шампиони и…