Дома Видео Не знаете каков беше Рој Кин? Сцената со Роналдо и Симеоне ќе ве потсети

Не знаете каков беше Рој Кин? Сцената со Роналдо и Симеоне ќе ве потсети

Сите оние кои кон крајот на минатиот и почетокот на овој милениум интензивно следеле фудбал добро се сеќаваат на Рој Кин.

Младите генерации веројатно не го познаваат најдобро легендарниот капитен на Манчестер Јунајтед, кој беше неприкосновен на теренот и воопшто не покажуваше почит спрема своите противници.

Сцената од почетокот на натпреварот помеѓу Интер и Манчестер Јунајтед во ЛШ 1999. година можеби и најдобро покажува каков фудбалер беше контроверзниот Ирец.

Кин како капитен ги предводеше играчите на Јунајтед на поздравувањето, а во тој момент Симеоне и Роналдо ги местеа чорапите.

Ирецот во тој момемт ги помина без поглед, додека Роналдо залудно се обиде да му подаде рака.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…