Дома Видео Не го поздрави Анчелоти, па си доби лекција 🎥

Не го поздрави Анчелоти, па си доби лекција 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти по натпреварот против Виљареал зборуваше за Бразилецот, Родриго кој не се ракуваше со него откако беше заменет во осминафиналето Копа Дел Реј против Виљареал.

Италијанецот во 56. минута го замени Бразилецот, а потоа луто му се обрати на некого на клупата. Анчелоти подоцна откри дека неговите пораки биле упатени кон Родриго.

„Заменет беше затоа што забележав дека е уморен и одлучив да не ризикувам. Не ме поздрави затоа што мислам дека заборави, не гледам друга причина. Му кажав повеќе да не заборава“, истакна Анчелоти.

Реал Мадрид на полувремето губеше со 2:0, но на крајот успеа да направи пресврт и со 3:2 да се пласира во четвртфиналето од шпанскиот куп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Легенда на Манчестер Јунајтед може да биде нов тренер на Миовски?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендата на Манчест…