Дома Македонски спорт Мак фудбал Несторовски низ солзи: Жално е да се загуби ваков натпревар!

Несторовски низ солзи: Жално е да се загуби ваков натпревар!

Илија Несторовски, стрелецот на единствениот гол на Македонија, жали што нашата репрезентација не успеа да избори реми кое дефинитивно го заслуживме.

„Премногу сум разочаран. Немам зборови, да играме толку добар натпревар, да создаваме шанси, но не успеавме да стигнеме ниту до бод. Со играта, дефинитивно, не заслуживме пораз, се надевам дека Господ ќе ни врати веќе в недела на дуелот со Италија“.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Против себе имаме исклучително силен ривал, но зошто еднаш и ние да не дадеме гол од нашата прва шанса, потоа сигурно многу полесно би го контролирале резултатот и темпото“, изјави Несторовски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Каменуван автобусот на „Чкембари“ – има и повредени! 🎥

По денешниот натпревар помеѓу Пелистер и МЗТ Скопје дошло до инцидент во кој бил каменуван…