Дома Македонски спорт Несторовски ги започна подготовките за новата сезона

Несторовски ги започна подготовките за новата сезона

Maкедонскиот напаѓач, Илија Несторовски немаше среќа и се повреди непосредно пред почетокот на Европското првенство, па го пропушти историскиот настап на Македонија.

Нестор и покрај тоа што не можеше да игра беше со репрезентацијата. Веднаш по завршувањето на последниот натпревар со Холандија, Нестор се врати во Удине и се насочи на подготовките за новата сезона.

Уште одреден период процесот на рехабилитација ќе биде во тек, а потоа би требало да се врати на нормалните тренинзи. Очекувањата се Нестор да биде максимално спремен за почетокот на новата сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Покетино: Ќе видиме дали Меси ќе игра против Лил

Во рамките од 12. коло во француското фудбалско првенство силите ќе ги одмерат ПСЖ и актуе…