Дома Македонски спорт Мак фудбал Непотребни провокации: Фудбалер на Струга даде гол, па намерно провоцираше пред клупата на Вардар! 🎥

Непотребни провокации: Фудбалер на Струга даде гол, па намерно провоцираше пред клупата на Вардар! 🎥

Попладнево се играат натпревари од Првата македонска фудбалска лига, а на теренот во Аеродром се сретнаа Вардар и Струга. По половина час игра Струга има предност од 1:2.

Посебно внимание привлече првиот гол на Струга кој од пенал го постигна Згуро. Фудбалерот на Струга откако ја реализира најстрогата казна провокативно прослави пред клупата на вардарци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија знае како се победува Полска и ја има традицијата на своја страна

Традицијата во меѓусебните дуели со вечерашниот противник е на нашата страна, два меча-две…