Дома Фудбал Останато Неочекуван пораз на Партизан во Естонија

Неочекуван пораз на Партизан во Естонија

Фудбалерите на Партизан доживеаа пораз во 5. коло од Конференциската лига од естонска Флора во Талин со резултат 1:0.

Белградскиот тим беше голем фаворит пред овој натпревар и се очекуваше црно-белите да го обезбедат пласманот во наредната фаза затоа што им требаше само еден бод. Меѓутоа Флора на крајот славеше и така остана во игра за пласман во следната фаза.

Моментот на одлука се случи во 44. минута. Пум одлично го пронајде Мартин Милер кој погоди за 1:0. Партизан во второто полувреме се обиде да се врати и да извлече барем бод во овој меч. Нападите беа залудни и остана 1:0 за Флора која така стигна до својата прва победа во клупската историја во групната фаза од некое европско натпреварување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…