Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Неочекувана шанса: Икарди сепак оди на Мундијалот?

Неочекувана шанса: Икарди сепак оди на Мундијалот?

0
icardi

Напаѓачот на Интер сепак би можел да добие шанса!

Хорхе Сампаоли го изостави Мауро Икарди од списокот патници за Мундијалот во Русија, но сепак голгетерот би можел дополнително да биде повикан.

Имено, утрово селекцијата на Аргентина објави дека од списокот поради повреда отпаднал фудбалерот на Вест Хем, Мануел Ланзини. Повредата не е воопшто наивна и тој ќе го пропушти Светското првенство.

Одличниот играч за врска отпадна од списокот патници, а на негово место би можел да биде повикан напаѓачот на Интер кој би требало да е прва опција за Сампаоли. Одлуката би требало да биде донесена во наредните неколку часа.

Да потсетиме, претходно поради повреда од списокот на Аргентина отпадна и голманот Серхио Ромеро.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Албанците на отварањето на новиот стадион направија кикс и ја „избањаа“ публиката (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Албанија вчера го одигра првиот официјален натпревар на новиот стадион…