Дома Фудбал Англија Незадоволниот Де Геа покажа што мисли за денешната одлука на ВАР

Незадоволниот Де Геа покажа што мисли за денешната одлука на ВАР

Манчестер Јунајтед денеска одигра нерешено на домашен терен против Евертон.

Домашниот тим имаше негатива во најголем дел од натпреварот, а на крајот Гринвуд успеа да донесе бод на Манчестер.

Сепак, голот кој го прими Де Геа е сомнителен, со оглед на тоа дека Де Геа веројатно беше фаулиран при интервенцијата.

Голот беше признат, дополнително проверен од ВАР. Голманот на Манчестер Јунајтед неколку часа после натрпеварот се огласи и постави фотографија од прекршокот со смајли кое покажува што мисли за оваа одлука на ВАР.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мбапе: Реал? Замислете што ќе се случи ако ви одговорам

Фудбалерот на ПСЖ Килијан Мбапе не сакаше да зборува за можноста да премине во Реал Мадрид…