Дома Видео Невидена мајсторија во Германија: Како постигна ваков гол од 9 метри!? (ВИЕО)

Невидена мајсторија во Германија: Како постигна ваков гол од 9 метри!? (ВИЕО)

Во ракометната Бундеслига во Германија играа голем број ѕвезди и мајстори меѓутоа голот на сезоната доаѓа од пониските лиги.

Бундеслигата спроведе анкета и најголем број гласови (повеќе од 60%) доби ракометарот Осама Лајнеф од ТВ Опле. Ваков гол од 9 метри можеби и не е виден претходно во ракометот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Криштопанс: Вардар уште ми должи пари, пред да заминам слушавме ветувања кои не исполнуваа

Летонецот Даинис Криштопанс веќе неколку месеци не е играч на Вардар. Криштопанс имаше дог…