Дома Видео Неверојатно: Судија во Ла Лига бараше помош од ВАР собата, а таму немаше никој

Неверојатно: Судија во Ла Лига бараше помош од ВАР собата, а таму немаше никој

Во моментот се игра натпреварот од Ла Лига помеѓу Ваљадолид и Реал Мадрид.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Домашниот тим доби пенал кој го промаши, два гола им беа поништени поради ВАР, а при првиот погодок се случи невидена ситуација.

Главниот судија на натпреварот бараше помош од ВАР, но во собата немаше никој.

Се што можеше да се види се празните столови и мрачна соба, но на крајот одлука за поништување на голот сепак беше донесена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…