Дома Луд Спорт Неверојатно: Постигна гол, па почина на терен!

Неверојатно: Постигна гол, па почина на терен!

Младиот фудбалер на Танзанија, Исмаил Миршо Калфан, падна на тревникот по стартот од противничкиот играч и само неколку моменти подоцна почина од срцев удар.

За време на дуел од младинската лига, 19-годишниот Исмаил Калфан при еден навидувм лесен старт на противнички играч останал да лежи како покосен на теренот. Лекарите веднаш го однесоа во болница каде била констатирана смрт.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


За играта на судбината да биде уште поинтересна тој неколку минути пред смртта постигна гол кој го прослави на многу инетресен начин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

„Ова е најлошата сезона во кариерата на Ѓоковиќ“

На Новак Ѓоковиќ не му оди баш најдобро оваа сезона и загрижува фактот што не влезе во нит…