Дома Луд Спорт Неверојатна сцена: Голманот ќе постигнеше гол од 80 метри, но…🎥

Неверојатна сцена: Голманот ќе постигнеше гол од 80 метри, но…🎥

Неверојатна сцена се случи на натпреварот од Копа Либертадорес помеѓу боливискиот тим Индепендиенте Петролеро и Депортива Тачире од Венецуела.

Голманот Кристофер Варела пред крај на полувремето дегажираше, топката ги прелета сите и отскокна на шеснаесетникот, па го измами противничкиот голман и одеше во празната мрежа.

И токму кога топката требаше да влезе во голот, се појави соиграчот на Варела, Урибе и му ги украде голот 23-годишниот голман.

На крајот судијата мораше да потврди дека Урибе е тој што ја затресе мрежата, а не голманот Варела.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

„Цуркус“ во Бугарија: Се „тепаа“ кој да изведе пенал, па дојде претседателот!🎥

Мечот од бугарското првенство помеѓу Царско Село и Локомотива стана хит на Балканот, бидеј…