Дома Фудбал Италија Неверојатна ситуација во Серија А: За чист старт над Рибери беше исклучен 🎥

Неверојатна ситуација во Серија А: За чист старт над Рибери беше исклучен 🎥

Со гол во судиското продолжение Венеција изгуби на домашен терен од Салернитана со резултат 1:2. Посебно внимание на овој натпревар привлече исклучувањето на Етан Ампаду од судијата Ди Бело.

Ампаду направи чист старт и ја одзема топката од Рибери, а судијата Ди Бело на изненадување на сите по прегледувањето на снимката го искчучи млаидот фудбалер.

„Не можам да прифатам вакви одлуки. Чесен човек сум и немам проблеми да кажам се овб лице. Ова е моето реално гледиште на ситуацијата“, изјави разочараниот тренер Паоло Занети.

Стартот можете да го погледнете на 2:28 во видеото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Финансиската моќ на англиските клубови: Само Челзи во Европа потрошил повеќе од Нотингем

Нотингем Форест, повратникот во Премиер лигата попладнево го потврди трансферот на Морган …